Dla kogo?
Ubezpieczenie to skierowane jest do rolników prowadzących uprawę roślin, którym z tego tytułu przysługują dopłaty do składek ubezpieczeniowych.
Korzyści
Składki na to ubezpieczenie są dotowane przez państwo. Rolnik płaci tylko 50% należnej składki, pozostałą część PZU rozlicza z Ministerstwem Rolnictwa. Ubezpieczenie zapewnia praktycznie pełną ochronę ubezpieczonych roślin za niską składkę.
Zakres i przedmiot ubezpieczenia
Zakres i przedmiot ubezpieczenia uzależniony jest od uregulowań zawartych w ustawie o dopłatach do ubezpieczeń upraw rolnych i zwierząt gospodarskich. Ubezpieczeniem objęta może zostać prawie cała produkcja roślinna, a więc:
• zboża,
• kukurydza,
• rzepak,
• rzepik,
• ziemniaki,
• buraki cukrowe,
• chmiel,
• tytoń,
• warzywa gruntowe,
• drzewa i krzewy owocowe,
• truskawki,
• rośliny strączkowe.
Ochroną ubezpieczeniową objęte są szkody spowodowane przez:
• powódź,
• grad,
• suszę,
• ujemne skutki przezimowania,
• przymrozki wiosenne.
Ubezpieczający może ubezpieczyć konkretną uprawę od pojedynczych ryzyka, albo wykupić pakiet „wiosna” (grad + przymrozki wiosenne). Ogólne warunki ubezpieczenia w załączniku;
W związku z powyższym zapraszamy wszystkich zainteresowanych ubezpieczeniem swoich upraw oraz zwierząt do AGENCJI PZU przy ulicy Weteranów 31 w Radzyminie.
Ogólne warunki obowiązkowego, dotowanego ubezpieczenia upraw rolnych
KB Ubezpieczenia
Elżbieta Michalczyk
Radzymin ul Weteranów 31
tel. 22 786 52 17 fax 22 786 72 36
Przygotował: Starszy Doradca Rolny,
MODR Warszawa
Krzysztof Kornacki