balony wypełnione gorącym powietrzem

"OPUBLIKUJ SWOJE WSPOMNIENIA"

01.09.2012 r.

Wrzesień, początek nowego roku szkolnego to czas powrotu do swoich codziennych zajęć, nauki, pracy, a jednocześnie kłębią się w głowie jeszcze żywe, niezapomniane wspomnienia z wakacji, wyjazdów, urlopów. Myślimy o urokliwych miejscach, które odwiedziliśmy, o przyjaciołach, z którymi spędziliśmy niezapomniane chwile, być może o wakacyjnej miłości. Chciałoby się powiedzieć – chwilo trwaj!

Jeśli chcielibyście podzielić się z innymi cudownymi wspomnieniami a jednocześnie przedłużyć nieco wakacyjne klimaty, macie ku temu doskonałą okazję. Czekamy na wasze ciekawe relacje z wakacyjnych wyjazdów  oraz  zdjęcia.

Przesłanie do Redakcji materiałów i zdjęć, równoznaczne jest z wyrażeniem zgody na publikację w serwisie.


 

Toruń

Toruńska starówka -

jest pomnikiem historii najwyższej  światowej klasy, który w 1997 roku został wpisany na Listę Światowego Dziedzictwa Kulturowego i Naturalnego UNESCO. Jest jednym z najcenniejszych zespołów zabytkowych w Polsce.

Rozplanowanie zespołu staromiejskiego nie zmieniło się od czasów średniowiecza, dzięki czemu dziś możemy podziwiać wspaniały kompleks architektoniczny z rozwiązaniami urbanistycznymi, powstałymi w połowie XIII wieku.

Wyjątkowa architektura gotyckiego Torunia składa się między innymi z licznych kamienic mieszczańskich i kupieckich, spichlerzy, pałaców, imponującego Ratusza Staromiejskiego oraz pnących się ku niebu kościołów. aniołZabytki Torunia znajdują się na Europejskim Szlaku Gotyku Ceglanego.

To niewątpliwie jedno z piękniejszych, o ile nie najpiękniejsze Stare Miasto. Wąziutkie uliczki, urokliwe kawiarenki, wspaniała kawa, pyszne lody i oczywiście toruńskie pierniki, które tu smakują wybornie. Wielogodzinny wyczerpujący spacer wśród przepięknych architektonicznie kamieniczek,  pozostawił w pamięci wyjątkowy klimat tych historycznych miejsc. Jednym z para aniołówtakich wyjątkowych miejsc, choć współczesnym, jest napotkana na trasie spaceru niezwykła pracownia, w której powstają ceramiczne cuda. Pracownia mieści się przy ul. Szpitalnej, a jej właścicielka Pani Alicja Bogacka wyczarowuje z gliny przepiękne anioły. Toruń to miasto, które trzeba koniecznie choć raz w życiu odwiedzić.

Byłam, widziałam, polecam - Elżbieta Bobińska

Lazarotte

LANZAROTE

Nadesłał Daniel Jabłoński

Lanzarote – to jedna z 7 głównych wysp wchodzących w skład archipelagu Wysp Kanaryjskich, czwarta co do wielkości, leży na wciąż bulgoczącej lawą rozpadlinie. Mimo to, jej surowy krajobraz, w którym najpopularniejszymi roślinami są kolczaste opuncje, a mieszkańcy malują okna i drzwi na zielono by wynagrodzić sobie brak roślinności – potrafi zachwycić.

Lanzarote jest wyjątkowa! Zrodzona z ognia i wody przed milionami lat, wyłania się majestatycznie z Oceanu Atlantyckiego.

Zachwyca egzotyczną urodą wulkanicznych krajobrazów, błękitem nieba, zalanymi słońcem plażami, lazurowym kolorem oceanu i elegancją miejscowego budownictwa. Pełne życia Puerto del Carmen i nieco spokojniejsze Costa Teguise i Playa Blanca, zapraszają. Lanzarote często nazywana jest „wyspą wiecznej wiosny”. Charakteryzuje się bardzo przyjemnym klimatem, określanym jako subtropikalny lub półpustynny. Ciepła i słoneczna pogoda panuje tu w zasadzie przez cały rok, a średnia temperatura kształtuje się w okolicach 22 st. C.

Naprawdę warto odkryć magię Lanzarote, zagłębiając się w spektakularne pejzaże wulkaniczne, które wydają się należeć do odległych światów i gdzie gorąc z wnętrza ziemi wynurza się na powierzchnię. Cudownie jest odprężyć się na spokojnych plażach, popływać w przezroczystej wodzie oraz nacieszyć się niezwykłymi widokami małych wysepek.

Chmura tagów

Gościmy

Odwiedza nas 66 gości oraz 0 użytkowników.