balony wypełnione gorącym powietrzem

"OPUBLIKUJ SWOJE WSPOMNIENIA"

01.09.2012 r.

Wrzesień, początek nowego roku szkolnego to czas powrotu do swoich codziennych zajęć, nauki, pracy, a jednocześnie kłębią się w głowie jeszcze żywe, niezapomniane wspomnienia z wakacji, wyjazdów, urlopów. Myślimy o urokliwych miejscach, które odwiedziliśmy, o przyjaciołach, z którymi spędziliśmy niezapomniane chwile, być może o wakacyjnej miłości. Chciałoby się powiedzieć – chwilo trwaj!

Jeśli chcielibyście podzielić się z innymi cudownymi wspomnieniami a jednocześnie przedłużyć nieco wakacyjne klimaty, macie ku temu doskonałą okazję. Czekamy na wasze ciekawe relacje z wakacyjnych wyjazdów  oraz  zdjęcia.

Przesłanie do Redakcji materiałów i zdjęć, równoznaczne jest z wyrażeniem zgody na publikację w serwisie.


 

Kołobrzeg

Kołobrzeg –

miasto a właściwie uzdrowisko leżące nad morzem bałtyckim u ujścia rzeki Parsęty wśród nadmorskich lasów. Jest miejscowością wypoczynkową znaną jako uzdrowisko z mikroklimatem o leczniczych właściwościach. Do tego miana obligują źródła wody mineralnej, solanki oraz pokłady borowiny. I to właśnie bogate złoża borowiny i solanki sprawiają, że do Kołobrzegu chętnie przyjeżdżają nie tylko rodzimi kuracjusze ale też Skandynawowie i Niemcy.

Mieszkańcy mówią, że kiszone ogórki zrobione na miejscowej solance są najlepsze na świecie, sic! Leczenie klimatyczne, do którego zaliczamy plażowanie, kąpiele, spacery brzegiem morza, poprawia naszą kondycję, wdychamy wtedy lecznicze związki uwalniane z wody morskiej. Baseny solankowe znajdujące się w wielu uzdrowiskach oblegane są przez kuracjuszy. Gimnastyka w takim basenie jest dużo łatwiejsza, po prostu „ciało może więcej”. Leczy się tu choroby kręgosłupa i stawów, górnych dróg oddechowych, krążenia a także bezsenności i nerwice. Dobrze służy alergikom ponieważ w nadmorskim powietrzu nie występują czynniki uczulające.

Kołobrzeg to urokliwe miasto z bogatą historią i zabytkami. Takimi ciekawymi obiektami są min. Konkatedra, Latarnia Morska wysoka na 26 m., Kamienica Schlieffenów z XV w. (dziś jako najstarszy budynek w mieście jest własnością tegoż miasta), czy położony wzdłuż kołobrzeskiej plaży bulwar Jana Szymańskiego. Na bulwarze  wielu artystów wystawia swoje prace. Jeden młody artysta graffiti w ciągu kilku minut maluje swe prace farbą w sprayu bez pędzla i szablonów tylko przy pomocy gazet i szpachelki budowlanej!

Przepięknie zagospodarowane i zadbane parki kołobrzeskie obfitujące w ogromne kobierce kwiatowe w maju szczególnie kolorowe, fontanny, roślinność niską i stary drzewostan. Kołobrzeg nosi miano nadmorskiej stolicy Polski. W okresie wakacji kołobrzeskie molo (220 m. długości - najdłuższe w Polsce), przyciąga wczasowiczów i kuracjuszy. Znajduje się tu port morski dla jednostek handlowych, pasażerskich dla kutrów rybackich oraz jachtów. W Kołobrzegu odbywają się letnie koncerty i występy ludzi kultury. W maju miasto obchodzi Dni Kołobrzegu i z tej okazji wśród bardzo wielu propozycji mogłam być na koncercie zespołu „Poparzeni kawą trzy”. Zespół ma świetny repertuar a składa się z dziennikarzy i współpracowników kilku rozgłośni radiowych. Uczestniczenie tylko w niektórych atrakcjach kołobrzeskich dni było miłym akcentem na zakończenie pobytu w tym jakże pięknym mieście.

Elżbieta Bobińska

Ziemia Święta

Ziemia Święta

Nadesłała Dorota Więch

Ziemia święta, Ziemia Obiecana – termin pochodzący z Biblii, oznaczający Palestynę i Izrael jako miejsca rozgrywania się wydarzeń Starego i Nowego Testamentu. Odnosi się do krainy zwanej również Kanaan. Nazwa używana w Torze (Starym Testamencie). Leży w zachodniej części Azji, nad brzegiem Morza Śródziemnego po obu stronach Jordanu. Obecnie większość miejsc związanych z życiem i działalnością Jezusa Chrystusa znajduje się na terytorium Izraela i Autonomii Palestyńskiej.

Ziemia Święta ma ogromne religijne znaczenie dla judaizmu, chrześcijaństwa oraz bahaizmu. Jerozolima i Ziemia Święta uznawane są w Starym Testamencie za dar boski, część wielu przymierzy. Ściana Zachodnia na Wzgórzu Świątynnym, znana również jako „Ściana Płaczu”, od stuleci jest najświętszym miejscem pielgrzymek Żydów. Ziemia Święta jest również istotnym miejscem dla chrześcijaństwa, ponieważ jak głosi Nowy Testament, jest to miejsce urodzenia, nauk, ukrzyżowania i zmartwychwstania Jezusa z Nazaretu, którego chrześcijanie uznają za Zbawiciela lub Mesjasza. Każde miejsce Ziemi Świętej ma swoją własną tożsamość, swoje czczone święte miejsca, sceny boskich przesłań i cudów, zdrady, bitwy i zwycięstwa, od Betlejem i jego biblijnego znaczenia jako miejsca narodzin Jezusa, do starożytnego Jerycha, najstarszego miasta na świecie.

Ziemia Święta jest od dawna miejscem odwiedzin pielgrzymów z całego świata, jest nie tylko świętym miejscem, lecz także krainą, w której znaleźć można kulturę, historię i odpoczynek. Można na jakiś czas zamieszkać u miejscowych rodzin i doświadczyć stylu życia oraz powszechnie znanej gościnności.

Chmura tagów

Gościmy

Odwiedza nas 54 gości oraz 0 użytkowników.