balony wypełnione gorącym powietrzem

"OPUBLIKUJ SWOJE WSPOMNIENIA"

01.09.2012 r.

Wrzesień, początek nowego roku szkolnego to czas powrotu do swoich codziennych zajęć, nauki, pracy, a jednocześnie kłębią się w głowie jeszcze żywe, niezapomniane wspomnienia z wakacji, wyjazdów, urlopów. Myślimy o urokliwych miejscach, które odwiedziliśmy, o przyjaciołach, z którymi spędziliśmy niezapomniane chwile, być może o wakacyjnej miłości. Chciałoby się powiedzieć – chwilo trwaj!

Jeśli chcielibyście podzielić się z innymi cudownymi wspomnieniami a jednocześnie przedłużyć nieco wakacyjne klimaty, macie ku temu doskonałą okazję. Czekamy na wasze ciekawe relacje z wakacyjnych wyjazdów  oraz  zdjęcia.

Przesłanie do Redakcji materiałów i zdjęć, równoznaczne jest z wyrażeniem zgody na publikację w serwisie.


 

Delfinarium - Warna

Na terenie Parku Nadmorskiego w Warnie (Bułgaria) znajduje się największe w tej części Europy Delfinarium. Warto wybrać się na pokaz umiejętności delfinów, gdzie  podczas 40 minutowego show, te przesympatyczne, nad wyraz inteligentne stworzenia swymi umiejętnościami zaskoczą niemal każdego. Wspaniały, uroczy, zabawny pokaz robi niesamowite wrażenie. Ssaki te emanują dobrą energią, która udziela się wszystkim uczestnikom tego swoistego spektaklu. Czas mija nieprawdopodobnie szybko, odnosi się wrażenie, że pokaz trwał zaledwie kilkanaście minut.

Z pięciu pływających w basenie delfinów, cztery tworzą dość zgrany zespół wykonując synchroniczne układy, tańczą, śpiewają, podają i odbijają piłki. Pokazy cieszą się dużym zainteresowaniem, szczególnie jest to ogromne przeżycie dla dzieci. W sezonie sala widowiskowa wypełniona jest po brzegi. Będąc w Bułgarii poza sezonem, z powodu niskiej frekwencji, mamy możliwość uczestniczyć w „Dolphin Show” w kameralnych warunkach. Nie umniejsza to w niczym samemu widowisku, wprost przeciwnie, delfiny skradły mi serce.

Z całą pewnością warto wybrać się do delfinarium i pozwolić sobie na przyjęcie dużej dawki pozytywnych emocji.


Grecka wyspa Mykonos

Mykonos jest jedną z częściej odwiedzanych wysp greckich, należy do archipelagu Cyklady. To miejsce idealne dla miłośników żeglarstwa i sportów wodnych ze względu na wiejące tu silne wiatry.

Stolicą wyspy jest miasteczko o tej samej nazwie z uroczym portem pełnym kolorowych łódek i luksusowych jachtów. Zbudowane w typowo śródziemnomorskim stylu białe domki, ozdobione kwiatami okiennice, wąskie, kręte uliczki i mnóstwo romantycznych zakątków. Gdyby nie oszałamiająca chwilami architektura, liczne plaże i kaplice, doskonałe sklepy i bujne życie nocne, ta nieduża, błękitno-biała wyspa byłaby miejscem dość ponurym. Ziemia jest tu skalista, prawie nie ma drzew, niewiele zabytków, a mimo to ludzie ciągną tutaj tysiącami. Dlaczego? Dlatego, że Mykonos umiała pokazać się od najlepszej strony. Pozbawiona naturalnych atutów, uczyniła ze swych poszarpanych skał turystyczną atrakcję, która spodobała się cudzoziemcom mimo, że jest tu drożej niż na innych wyspach. Miasto Mykonos słynie z legendarnych barów, występów transwestytów, sklepów z futrami i biżuterią oraz wytwornych restauracji.

O świcie, lokalnego kolorytu przydają mu rybacy sprzedający świeże ryby, o które walczą z pelikanem Petrosem. Nieco później ulice znów należą do turystów. Na horyzoncie lśnią luksusowe liniowce, których pasażerowie przypływają na zakupy, a po kilku godzinach niechętnie wracają ponaglani dźwiękiem syren, obładowani baranimi skórami i złotymi bransoletami.

Mykonos warto odwiedzić szczególnie w sierpniu, gdyż w tym właśnie miesiącu obchodzone są liczne święta i odpusty.

Nadesłała Ewa Jabłońska (październik 2015 r.)


 

Chmura tagów

Gościmy

Odwiedza nas 74 gości oraz 0 użytkowników.