Schola

Schola parafialna

Początki scholi w parafii p.w.  św. Stanisława B.M. w Nowych Załubicach datuje się na sierpień 2009 r. Wówczas to, Katarzyna Potęga i Martyna Dąbrowska powróciły z 298 Warszawskiej Pieszej Pielgrzymki na Jasną Górę. Zaproponowały księdzu proboszczowi utworzenie scholi parafialnej, która będzie przygotowywała oprawę liturgiczną na niedzielne Msze święte. 

Ksiądz proboszcz Feliks Chudzik bardzo chętnie wyraził na to zgodę, nie kryjąc radości z powstania nowej grupy w parafii. I tak 6 września 2009 roku schola zaśpiewała po raz pierwszy. Od początku powstania grupę prowadził organista Czesław Wacławek, pomagała mu Małgorzata Pyśkiewicz. Po okresie roku opiekę nad scholą powierzono Annie Jańczyk. W tym czasie do grupy należały: Martyna Dąbrowska, Kasia Potęga, Ewelina Kowalczyk, Karolina Kołnierzak, Martyna Sokołowska, Klaudia Wolska, Karolina Wolska, Anna Rębelska, Ewelina Szewczyk i Paulina Domaradzka.

Dziewczęta podczas cotygodniowych prób przygotowywały się do niedzielnych śpiewów podczas Mszy św. W czasie prób nie tylko poznają nowe pieśni i utwory, ale również doskonalą swoje umiejętności muzyczne i wokalne. W scholi jest kilka gitarzystek oraz flecistka Klaudia Wiśniewska. Dziewczęta swoim śpiewem uświetniają Msze św. niedzielne o godz. 10.00  (o godz. 17.00 – w okresie letnim), uroczystości  kościelne, oraz prowadzą różaniec przed Mszą św. o godz. 10.00. Ponadto, od dwóch lat jeżdżą na comiesięczne dni skupienia w zgromadzeniu Sióstr Loretanek w Warszawie.

W  Wigilię Bożego Narodzenia 2011 r. cała grupa kolędowała w Pielęgniarskim Domu Opieki w Nowych Załubicach. Wszyscy pensjonariusze z uwagą i zainteresowaniem słuchali, próbując przypomnieć sobie słowa dobrze znanych niegdyś pieśni. Nie obyło się bez łez wzruszenia oraz gorących braw. Serdeczna i miła atmosfera podczas koncertu na długo pozostanie w naszej pamięci.

Dzięki  ogromnej pomocy jednej z mam, pani Barbary Kołnierzak i księdza proboszcza z tut. parafii, zorganizowano loterię fantową oraz koncert w jednym z warszawskich kościołów. W sponsoring zaangażowała się również firma J.W. Construction oraz kilka zaprzyjaźnionych hurtowni. W wyniku czego, możliwy był wyjazd całej grupy dziewcząt na dwutygodniową pielgrzymkę do Medjugorie, Włoch i Chorwacji w 2011 r. Pielgrzymka ta, oprócz wspaniałych i niezapomnianych  wrażeń, dostarczyła wielu ogromnych przeżyć duchowych. W tym czasie schola została nazwana ,,Tutto Il Tuo'' - Całe twoje Maryjo.
 
6 września 2012 roku schola będzie świętować 3 rocznicę powstania. Obecny skład scholi to: Klaudia Wiśniewska, Katarzyna Potęga, Martyna Dąbrowska, Ewelina Kowalczyk, Karolina Kołnierzak, Martyna Sokołowska i Patrycja Kowal.
 
Schola to grupa młodzieży, która poprzez animacje śpiewu podczas Mszy św. pomaga ludziom w lepszym przeżywaniu Eucharystii.
Jeżeli grasz na instrumencie lub śpiewasz i chcesz do nas dołączyć, serdecznie zapraszamy. Próby odbywają się w każdy piątek o godz. 20.00 w kościele parafialnym w Nowych Załubicach.


 
Autor: Anna Jańczyk

Chmura tagów

Gościmy

Odwiedza nas 79 gości oraz 0 użytkowników.