Zespół Szkół

Szkolna zabawa karnawałowa

migające balony                          W karnawale, w karnawale

                          dookoła wielkie bale,

                          Gdy orkiestra pięknie gra,

                          dobry humor każdy ma!

 

                          W karnawale, w karnawale

                          dzieci bawią się wspaniale.

                          W karnawale każdy chce

                          tańczyć, śpiewać, bawić się!

autor wiersza: Zbigniew Dmitroca

Dzieci z Załubic i okolicznych miejscowości również zapragnęły wspaniałej, wesołej zabawy. W sobotę 5 stycznia 2013 r. w Zespole Szkół w Załubicach Starych odbyła się zabawa choinkowo – noworoczna. Gdy wybiła długo wyczekiwana godzina, sala gimnastyczna wypełniła się dziećmi, rodzicami oraz dziadkami.

W imieniu organizatorów, wszystkich zgromadzonych na sali uczestników zabawy oraz zaproszonych gości, powitała Przewodnicząca Rady Rodziców pani Hanna Skrzypczak. Dyrektor szkoły pan Edward Biernacki oraz z-ca Burmistrza UMiG Radzymin pan Andrzej Siarna dziękując za włożony wysiłek w zorganizowanie tak dużego balu życzyli dobrej zabawy. Pani Joanna Surdyk z Rady Rodziców pokrótce zaprezentowała program całej imprezy.

W pierwszej kolejności wystąpił chór dziecięcy, a zaraz potem  młodzież gimnazjalna zaprezentowała bożonarodzeniowe jasełka. Ogromne zainteresowanie wzbudziło pojawienie się na balu  Św. Mikołaja, który przybył do dzieci z workiem pełnym przepysznych cukierków.

Czytaj więcej...

Pierwsza pomoc.

To druga już od początku roku szkolnego bardzo cenna inicjatywa miejscowych strażaków. Na zaproszenie dyrektora szkoły pana Edwarda Biernackiego w dniu 23 października br. uczniowie klas 4-6 ze Szkoły Podstawowej w Starych Załubicach uczestniczyli w zajęciach udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej.  Z uwagą i zainteresowaniem słuchali pogadanek, mogli obejrzeć przyniesiony sprzęt ratowniczy jak również wysłuchać opowiadanych przez strażaków przeżytych sytuacji.

Uczniowie zapoznali się ze sposobami udzielania pierwszej pomocy osobom poszkodowanym w różnych wypadkach. Omawiano kolejność czynności jakie należy podjąć przystępując do pomocy osobie poszkodowanej.

Wszyscy bardzo chętnie ćwiczyli oddechy ratownicze zwracając uwagę na ruch klatki piersiowej. Nauczyli się ile wdechów powinni wykonać, żeby pomoc była skuteczna. Ćwiczenia z pomocą fantoma polegały na opanowaniu umiejętności odpowiedniego ucisku klatki piersiowej oraz zapamiętania liczby dokonywanych ucisków.

Podczas ćwiczeń pozycji bocznej ustalonej uczyli się jak ułożyć osobę poszkodowaną, by spokojnie i bezpiecznie poczekać na przyjazd karetki pogotowia oraz w jaki sposób kontrolować stan chorego.

Młodzież miała możliwość oswoić się ze świadomością konieczności niesienia pomocy poszkodowanym. Dzięki takim zajęciom uczą się odpowiedzialności za siebie i innych.

Zobacz więcej na:

www.ospradzymin.pl

 autor: Elżbieta Bobińska


 

Chmura tagów

Gościmy

Odwiedza nas 108 gości oraz 0 użytkowników.