K.S. "Rządza - Załubice"

Jubileusz K.S. "Rządza"

Tort jubileuszowy11 czerwca, w słoneczne popołudnie, na błoniach wspólnoty wiejskiej odbyły się jubileuszowe obchody klubu sportowego „Rządza -Załubice”. Przed 20-stu laty Zbigniew Jabłoński wraz z grupą młodzieży, miłośników piłki kopanej, zainicjowali powstanie pierwszej w Załubicach drużyny futbolowej. Dziś K.S. „Rządza – Załubice” nierozerwalnie związany jest z sołectwem Stare Załubice, na stałe wrósł w historię wsi oraz zajmuje trwałe miejsce w sercach kibiców. Ogromny szacunek należy się trenerom, działaczom i władzom klubu za trud wychowawczy, zaangażowanie i wielkie serce wkładane w pracę z młodzieżą.

Czytaj więcej...

K.S. "Rządza - Załubice"

logoKlub powstał 8 czerwca 1997 roku z inicjatywy młodzieży z Załubic oraz Zbigniewa Jabłońskiego, który został również jego pierwszym prezesem.

Siedziba klubu mieści się w budynku Ochotniczej Straży Pożarnej w Załubicach Starych. Pomieszczenia przekazane na rzecz klubu wyremontowano z dotacji przyznanych przez Urząd Miasta i Gminy Radzymin. Boisko klubowe usytuowane jest na gruntach wspólnoty wsi Załubice Stare, w pobliżu rzeki Rządzy.

K.S. "Rządza Załubice" rozpoczynał rozgrywki w klasie C. W sezonie piłkarskim 1999/2000 drużyna awansowała do klasy B, a po dwóch latach gry, w sezonie 2002/2003 awansowała do klasy A. Największym i najważniejszym wydarzeniem sportowym dla klubu był mecz w Pucharze Polski z "Legią Warszawa II". Ten pamiętny mecz odbył się 22 października 2004r. Pomimo przegranej (0:3) mecz był dla "Rządzy" ważnym wydarzeniem, gdyż drużyna mogła zmierzyć się z tak renomowanym klubem.

Klub posiada dwie drużyny: seniorów - liczących 28 zawodników oraz juniorów - liczących 30 zawodników /rocznik 1990/. W ówczesnym czasie, trenerem zawodników Klubu "Rządza Załubice" był Jan Sasin.

Od początku istnienia, klub wspierała firma B.T.B. Roberta Kowalskiego i Artura Jasika oraz inni lokalni przedsiębiorcy. W dużej mierze utrzymuje się również z dotacji przyznawanych przez Urząd Miasta i Gminy Radzymin. Ostatnio klub zyskał nowego sponsora - "J.W. Construction", który ufundował nowe stroje dla zawodników.

Od stycznia 2012r. funkcję Prezesa K.S. "Rządza Załubice" pełni Zdzisław Dąbrowski, funkcję z-cy Prezesa Robert Wardak, a obecnym trenerem drużyny jest Marek Łoniewski.

/źródło internet/

foto: Robert Wardak,  Joanna Surdyk


 

W sobotę  20 października 2012 r. najmłodsi chłopcy z Klubu Sportowego "Rządza - Załubice" wygrali 3:2 z drużyną piłkarską  DĄB Wieliszew.
 
Mimo bardzo trudnych warunków gry na radzymińskim Orliku (sąsiad zadymiał boisko palonymi liśćmi) nasi młodzi piłkarze wykazali się niezwykłą wytrwałością, sprawnością i sprytem, co w rezultacie przyniosło zwycięstwo.
 
Kolejny mecz K.S. "Rządza - Załubice" z Marcovia odbędzie się w sobotę 27 października br. o godz. 10.00 w Markach przy stadionie na boisku Orlik.
Trzymamy kciuki!
 
Trening młodzików odbędzie się w piątek 26 października o godz. 16.00 na boisku wspólnoty.
 
 
autor: Joanna Surdyk
 
puchar dla najlepszego zawodnika Kolejnym osiągnięciem najmłodszej drużyny KS "Rządza - Załubice" było zajęcie piątego miejsca w zawodach organizowanych 2 grudnia 2012 r. w Radzymińskim Ośrodku Kultury i Sportu.
 
Na 14 startujących drużyn, nasi chłopcy byli najkrócej grającym zespołem. Mimo to, jeden z naszych piłkarzy, Kamil Piątek otrzymał puchar Najlepszego Zawodnika.
 
Gratulujemy i czekamy na kolejne wystąpienia i emocje.
 
 
autor: Joanna Surdyk

Chmura tagów

Gościmy

Odwiedza nas 63 gości oraz 0 użytkowników.