Serdecznie witamy na stronie internetowej miejscowości - Stare Załubice (gmina Radzymin,  powiat wołomiński, kod pocztowy Starych Załubic  05-255)  e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Nasza miejscowość składa się z dwóch sołectw: sołectwo Stare Załubice oraz sołectwo Stare Załubice – Wolica. Misją powstania Serwisu (20 kwietnia 2012 r.) było przybliżenie mieszkańcom tematów związanych z życiem, działalnością i funkcjonowaniem naszej miejscowości. Ponadto, wszystkim zainteresowanym pragniemy zaprezentować walory turystyczne naszej miejscowości, mamy nadzieję, że zawarte tu treści przybliżą Państwu piękno naszego regionu. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z terenu Starych Załubic i najbliższych okolic.

Znajdujemy się nad  urokliwą rzeką Rządzą, w miejscu, gdzie  łączy  się z rozległymi wodami jedynego, tak dużego akwenu w pobliżu stolicy – Jeziora Zegrzyńskiego. By znaleźć się nad wodą czy w lesie  wystarczy 30 minut.  Dojechać  do nas można samochodem lub komunikacją miejską z Warszawy - ZTM linia 734.   Mapka

Przyjeżdżając do nas, zregenerujesz siły, odprężysz umysł, możesz spędzić jakiś czas z dala od nerwowego, pędzącego w zawrotnym tempie życia. Czyste tereny pozbawione przemysłu, zachęcają do odwiedzin w każdą wolną chwilę. U nas zawsze pachnie wakacjami, słońcem i lasem. Woda - sporty wodne, żeglowanie,  przepiękne okoliczne lasy, pola i łąki wołają spragnionych przyrody i słońca. Doskonałe warunki wędkowania, zachęcają miłośników ciszy  do oddania się swej pasji nad wodą. Niegdyś wieś, dziś stale zmieniająca się miejscowość o walorach turystycznych, w której coraz więcej osób znajduje swoje miejsce na Ziemi. To wspaniałe tereny do zamieszkania,  a dowodem na to jest rozrastające się w szybkim tempie budownictwo jednorodzinne.

W menu strony, znajdziesz czytelniku interesujące cię tematy, które zostały pogrupowane w celu szybkiego ich odnalezienia. Celem znalezienia starszych artykułów, zajrzyj do archiwum.

Jeżeli jest coś, co warto by na stałe zagościło na łamach naszego serwisu, poinformuj nas o tym. Zachęcamy do  współtworzenia serwisu – Ty także możesz  zostać autorem  tekstów i zdjęć tu zamieszczonych. 

Autor: Elżbieta Bobińska


 Sprawy bieżące sołectwa Wolica

Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom mieszkańców sołectwa Wolica, z uwagi na niedostateczny przepływ informacji w sołectwie, wszelkie aktywności oraz inicjatywy podejmowane przez Sołtysa (organ wykonawczy w sołectwie) i Radę Sołecką (organ wspomagający działania sołtysa) będziemy podawać do informacji publicznej. Dotyczyć to będzie wszelkich informacji i komunikatów dotyczących sołectwa, korespondencji kierowanej do Urzędu Gminy i odpowiedzi na tą korespondencję, pomysłów, propozycji, sprawozdań i protokołów z zebrań wiejskich Wolicy, wniosków, opinii itp. Publikację rozpoczynamy od początku bieżącej kadencji - czyli od września 2014 r.

Statut Sołectwa Wolica

 Zainteresowani mieszkańcy Wolicy będą mogli w każdej chwili zapoznać się z pracą i działaniami podejmowanymi na rzecz społeczeństwa, a tym samym swoich wyborców, przez wybranych przedstawicieli. Każdy będzie mógł bez ograniczeń przejrzeć interesujący go dokument czy śledzić losy spraw, które będą wymagały dłuższego czasu realizacji.

 Zapraszamy do korzystania z możliwości komentowania i podzielenia się swoją opinią w interesującej nas sprawie.

Zachęcamy do przesyłania, celem publikacji w serwisie, utrwalonych na nośnikach elektronicznych, wydarzeń z życia wsi (zdjęcia, filmiki*)  na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub poprzez kontakt na stronie.

* Osoba przesyłająca materiał do publikacji (zdjęcia, filmik, tekst) posiada prawa autorskie do tych materiałów i jednocześnie wyraża zgodę na publikację w serwisie zalubice.pl  Jeżeli w nadesłanym materiale naruszone będą w widoczny sposób prawa czy godność jakiejkolwiek osoby, materiał taki nie będzie opublikowany.


 

Chmura tagów

Gościmy

Odwiedza nas 77 gości oraz 0 użytkowników.