Serdecznie witamy na stronie internetowej miejscowości - Stare Załubice (gmina Radzymin,  powiat wołomiński, kod pocztowy Starych Załubic  05-255)  e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Nasza miejscowość składa się z dwóch sołectw: sołectwo Stare Załubice oraz sołectwo Stare Załubice – Wolica. Misją powstania Serwisu (20 kwietnia 2012 r.) było przybliżenie mieszkańcom tematów związanych z życiem, działalnością i funkcjonowaniem naszej miejscowości. Ponadto, wszystkim zainteresowanym pragniemy zaprezentować walory turystyczne naszej miejscowości, mamy nadzieję, że zawarte tu treści przybliżą Państwu piękno naszego regionu. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z terenu Starych Załubic i najbliższych okolic.

Znajdujemy się nad  urokliwą rzeką Rządzą, w miejscu, gdzie  łączy  się z rozległymi wodami jedynego, tak dużego akwenu w pobliżu stolicy – Jeziora Zegrzyńskiego. By znaleźć się nad wodą czy w lesie  wystarczy 30 minut.  Dojechać  do nas można samochodem lub komunikacją miejską z Warszawy - ZTM linia 734.   Mapka

Przyjeżdżając do nas, zregenerujesz siły, odprężysz umysł, możesz spędzić jakiś czas z dala od nerwowego, pędzącego w zawrotnym tempie życia. Czyste tereny pozbawione przemysłu, zachęcają do odwiedzin w każdą wolną chwilę. U nas zawsze pachnie wakacjami, słońcem i lasem. Woda - sporty wodne, żeglowanie,  przepiękne okoliczne lasy, pola i łąki wołają spragnionych przyrody i słońca. Doskonałe warunki wędkowania, zachęcają miłośników ciszy  do oddania się swej pasji nad wodą. Niegdyś wieś, dziś stale zmieniająca się miejscowość o walorach turystycznych, w której coraz więcej osób znajduje swoje miejsce na Ziemi. To wspaniałe tereny do zamieszkania,  a dowodem na to jest rozrastające się w szybkim tempie budownictwo jednorodzinne.

W menu strony, znajdziesz czytelniku interesujące cię tematy, które zostały pogrupowane w celu szybkiego ich odnalezienia. Celem znalezienia starszych artykułów, zajrzyj do archiwum.

Jeżeli jest coś, co warto by na stałe zagościło na łamach naszego serwisu, poinformuj nas o tym. Zachęcamy do  współtworzenia serwisu – Ty także możesz  zostać autorem  tekstów i zdjęć tu zamieszczonych. 

Autor: Elżbieta Bobińska


 Sprawy bieżące sołectwa Wolica

Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom mieszkańców sołectwa Wolica, z uwagi na niedostateczny przepływ informacji w sołectwie, wszelkie aktywności oraz inicjatywy podejmowane przez Sołtysa (organ wykonawczy w sołectwie) i Radę Sołecką (organ wspomagający działania sołtysa) będziemy podawać do informacji publicznej. Dotyczyć to będzie wszelkich informacji i komunikatów dotyczących sołectwa, korespondencji kierowanej do Urzędu Gminy i odpowiedzi na tą korespondencję, pomysłów, propozycji, sprawozdań i protokołów z zebrań wiejskich Wolicy, wniosków, opinii itp. Publikację rozpoczynamy od początku bieżącej kadencji - czyli od września 2014 r.

Statut Sołectwa Wolica

 Zainteresowani mieszkańcy Wolicy będą mogli w każdej chwili zapoznać się z pracą i działaniami podejmowanymi na rzecz społeczeństwa, a tym samym swoich wyborców, przez wybranych przedstawicieli. Każdy będzie mógł bez ograniczeń przejrzeć interesujący go dokument czy śledzić losy spraw, które będą wymagały dłuższego czasu realizacji.

 Zapraszamy do korzystania z możliwości komentowania i podzielenia się swoją opinią w interesującej nas sprawie.

Zachęcamy do przesyłania, celem publikacji w serwisie, utrwalonych na nośnikach elektronicznych, wydarzeń z życia wsi (zdjęcia, filmiki*)  na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub poprzez kontakt na stronie.

* Osoba przesyłająca materiał do publikacji (zdjęcia, filmik, tekst) posiada prawa autorskie do tych materiałów i jednocześnie wyraża zgodę na publikację w serwisie zalubice.pl  Jeżeli w nadesłanym materiale naruszone będą w widoczny sposób prawa czy godność jakiejkolwiek osoby, materiał taki nie będzie opublikowany.


 

Logo sołectwa Wolica.

Logo sołectwa WolicaZ radością informujemy, iż podczas ostatniego zebrania sołeckiego jakie odbyło się 21 września 2014 r. obecni na zebraniu mieszkańcy jednogłośnie zatwierdzili zaproponowany znak graficzny - logo sołectwa Wolica.

Wszystkie zastosowane elementy w sposób oczywisty kojarzą się z rekreacyjnym i wypoczynkowym charakterem naszej miejscowości. Kolorystyka nawiązuje do natury, lasów, odpoczynku, rekreacji.

Symbolika użytych elementów:

Słońce - życie, radość, wzrost.

Drzewa - kolor zielony to lasy, czyste powietrze, bogactwo natury.

Kolor niebieski (woda) - rzeka Rządza, nieodłączny element miejscowego krajobrazu. 

Logo służyć będzie celom reklamowym, popularyzatorskim, korespondencyjnym oraz identyfikacyjnym sołectwo Wolica. Często używane wkrótce stanie się rozpoznawalne.

Logo zaprojektowała Elżbieta Bobińska.


 

Więcej artykułów…

  1. Rzeka Rządza

Chmura tagów

Gościmy

Odwiedza nas 118 gości oraz 0 użytkowników.