POGODA

OSTATNIO DODANE

Lądowisko przy wołomińskim szpitalu

logoDwa lata temu Szpital Powiatowy w Wołominie otrzymał pozwolenie na budowę lądowiska dla śmigłowców ratownictwa medycznego.

Na początku 2016 r. złożono wniosek o dofinansowanie inwestycji w ramach konkursu ogłoszonego przez Ministerstwo Zdrowia. Wniosek został rozpatrzony pozytywnie, dlatego 28 listopada br. dyrektor szpitala Andrzej Gruza podpisał umowę na dofinansowanie ze środków Unii Europejskiej w wysokości 1 600 000 zł. Inwestycja zostanie również wsparta przez Powiat Wołomiński kwotą 300 tys. zł. Wkład własny placówki to 136 tys. zł. 
Lądowisko wpisuje się w koncepcję rozbudowy Szpitalnego Oddziału Ratunkowego. Zapewni szybki transport pacjentów w sytuacji nagłego zagrożenia zdrowia i życia.
 
Wołomiński Szpital Powiatowy w coraz większym stopniu spełnia nowoczesne standardy opieki medycznej. Każda inwestycja, która umożliwia usprawnienie jego funkcjonowania, ma dla nas wielkie znaczenie i jesteśmy gotowi przekazywać w tym celu środki z budżetu powiatu. Lądowisko dla śmigłowców zapewni mieszkańcom poczucie bezpieczeństwa, ponieważ w momencie, w którym każda sekunda może zadecydować o życiu lub śmierci, umożliwi o wiele szybsze niż dotychczas przetransportowanie pacjenta do szpitala i udzielenie niezbędnej pomocy – powiedział starosta wołomiński Kazimierz Rakowski. – Ale nie jest to jedyna nowość. W ciągu ostatnich dwóch lat duża część szpitala została zmodernizowana, a już niebawem będziemy realizować następne duże inwestycje.
 
Budowa lądowiska, które powstanie za budynkiem Stacji Dializ, zakończy się prawdopodobnie w drugim kwartale 2017 r. 

 

↓ Wejdź, Poczytaj ↓

↓ Wejdź, Poczytaj ↓

gadowski

michalkiewicz

Tymiski

e-book

ABC JOW

Chmura tagów

Gościmy

Odwiedza nas 71 gości oraz 0 użytkowników.