Jubileusz K.S. "Rządza"

Tort jubileuszowy11 czerwca, w słoneczne popołudnie, na błoniach wspólnoty wiejskiej odbyły się jubileuszowe obchody klubu sportowego „Rządza -Załubice”. Przed 20-stu laty Zbigniew Jabłoński wraz z grupą młodzieży, miłośników piłki kopanej, zainicjowali powstanie pierwszej w Załubicach drużyny futbolowej. Dziś K.S. „Rządza – Załubice” nierozerwalnie związany jest z sołectwem Stare Załubice, na stałe wrósł w historię wsi oraz zajmuje trwałe miejsce w sercach kibiców. Ogromny szacunek należy się trenerom, działaczom i władzom klubu za trud wychowawczy, zaangażowanie i wielkie serce wkładane w pracę z młodzieżą.

Na uroczystości przybyli przedstawiciele MZPN z v-ce przewodniczącym Mirosławem Starczewskim na czele, radni Gminy Radzymin wraz z burmistrzem Krzysztofem Chacińskim, radni powiatowi oraz przedstawicielka sejmiku mazowieckiego Marzena Małek.

Członkowie zarządu,  sponsorzy, przedstawiciele OSP Załubice, Zespołu Szkół w Załubicach, klubu sportowego „Mazur” oraz proboszcz tutejszej parafii.

Wszystkich przybyłych gości, byłych i obecnych zawodników, okolicznych mieszkańców przywitał prezes klubu Zdzisław Dąbrowski. Honorowy prezes klubu Zbigniew Jabłoński przybliżył zebranym historię powstania, działalności oraz  ważniejszych osiągnięć klubu na przestrzeni 20-tu lat.

Ważnym akcentem uroczystości było nadanie odznaczeń i wyróżnień. Klub otrzymał specjalne wyróżnienie w postaci okolicznościowego pucharu za całokształt pracy na rzecz rozwoju i upowszechniania piłki nożnej.

Uroczystościom towarzyszyła atmosfera uznania i podziękowania za wieloletnią pracę, uzyskiwane wyniki, krzewienie sportu i kultury fizycznej w środowisku wiejskim.

Na zakończenie oficjalnej części odbył się piknik, grill bar serwował wspaniałe dania, była grochówka, pyszne ciasta i oczywiście specjalnie na tę okazję misternie wykonany tort z logo klubu.


Chmura tagów

Gościmy

Odwiedza nas 61 gości oraz 0 użytkowników.