5 oczyszczających ziół

 

Poniżej wymienione zioła stosowane  codziennie  pomogą w regularnym usuwaniu toksyn z organizmu. Można stosować je osobno lub wymieszać wszystkie zioła razem i przygotowywać napar z 1 łyżeczki mieszanki.

Pamiętaj, że nie należy przekraczać zalecanej dawki ziół, bo chociaż są naturalnym preparatem, ich nadmiar może wywołać niepożądane skutki uboczne.

Fiołek trójbarwny ziele (Bratek polny), zawiera rutynę, która bierze udział w oczyszczaniu krwi. Z tego względu napar z fiołka trójbarwnego jest doskonałym środkiem odtruwającym i oczyszczającym z toksyn. Regularne stosowanie fiołka trójbarwnego zapobiega powstawaniu szkodliwych złogów i kamieni nerkowych, oczyszcza cerę, poprawia przemianę materii, wzmacnia mięsień sercowy oraz wspomaga walkę z nadciśnieniem.

1 łyżeczkę ziela zalać 200 ml wody, przykryć i odstawić na 20 min. Pić 2 razy dziennie po 1 szklance naparu.

Ziele przetacznika działa napotnie i moczopędnie, co wzmacnia wydalanie toksyn z moczem oraz przez skórę. Dodatkowo ziele przetacznika oczyszcza krew z cholesterolu, reguluje trawienie oraz pracę żołądka i jelit, a także łagodzi alergię i schorzenia skórne.

1 łyżeczkę ziela zalać 200 ml zimnej wody, doprowadzić do wrzenia, przykryć i gotować na małym ogniu przez 3 min. Odstawić na 15 min i odcedzić. Pić 2 razy dziennie po ½ szklanki naparu.

Rzepik ziele wspomaga przede wszystkim oczyszczanie wątroby, której zadaniem jest odtruwanie organizmu z toksyn. Praca wątroby polega, m.in. na przekształceniu amoniaku w mocznik i neutralizowaniu alkoholu i innych szkodliwych używek. Rzepik ziele ze względu na zawartość krzemionki pozwala pozbyć się cellulitu i zapobiec jego ewentualnemu pojawieniu się.

1 łyżeczkę ziela zalać 200 ml wody, przykryć i odstawić na 15 min. Pić 1-2 razy dziennie po 1 szklance naparu.

Kwiat tarniny ziele to niegdyś bardzo popularny, a obecnie zapomniany środek oczyszczający krew. Napar z kwiatu tarniny działa moczopędnie, odtruwająco, przeciwobrzękowo, przeciwzapalnie, a w większych ilościach przeczyszczająco. Napary z kwiatu tarniny pozwalają usunąć szkodliwe złogi oraz zmniejszają reakcje alergiczną.

1 łyżeczkę ziela zalać 200 ml wody, przykryć i odstawić na 10 min. Odcedzić i wypić 1 raz w ciągu całego dnia.

Liść pokrzywy ziele wykazuje silnie oczyszczające i odtruwające właściwości. Napary z liścia pokrzywy działają moczopędnie, przeciwkrwotocznie i przeciwmiażdżycowo oraz regulują przemianę materii oraz pobudzają odnowę komórek i tkanek. Codzienne stosowanie naparów z liścia pokrzywy usuwa toksyny, wspomaga walkę z trądzikiem, poprawia stan włosów i paznokci, zwiększa poziom hemoglobiny i liczbę czerwonych krwinek we krwi oraz zmniejsza stany zapalne błon śluzowych przewodu pokarmowego. Zbyt duże dawki naparu z liścia pokrzywy mogą wywołać reakcję alergiczną.

1 łyżeczkę ziela zalać 200 ml wody, przykryć i odstawić na 5-10 min. Odcedzić i pić 1-2 razy dziennie po 1 szklance naparu.

Chmura tagów

Gościmy

Odwiedza nas 141 gości oraz 0 użytkowników.