Riwiera Turecka

Riwiera Turecka w październiku... 

Nadesłała Ewa Jabłońska

Turcy mówią o swojej części Morza Śródziemnego „Akdeniz” czyli  „Białe Morze”. Inni miłośnicy przejrzystych wód i wspaniałych widoków wolą nazwę „Turkusowe Wybrzeże”. Bez wątpienia miejsce to jest wyjątkowe. Szczególnie miejscowość Side, maleńkie bardzo przytulne miasteczko. Niemalże parę kroków w tę, czy tamtą stronę.

To tutaj wkomponowane są w pejzaż starożytne ruiny Świątyni Apolla i Ateny pochodzące z II w.n.e. W Side znajdują się również pozostałości największych teatrów w Anatolii. Mogło w nim zasiąść jednocześnie 15 tys. widzów.

Oprócz atrakcji historycznych, Side posiada piękne plaże. Przy większości z nich znajdują się hotele i kluby rekreacyjne. Każdy może wynająć sprzęt do uprawiania sportów wodnych, łódź czy jacht. Spacerując brzegiem morza podziwiać możemy przepiękne widoki rysujących się w oddali górskich grzbietów Taurus.

Agencje turystyczne proponują rejs po rzece Manavgat. Podczas spokojnego rejsu drewnianą łodzią można zobaczyć to niezwykłe miejsce, gdzie zimna słodka woda rzeczna, miesza się z ciepłą słoną wodą morską. Znajduje się tu zielony kanion. Woda jest krystalicznie czysta o pięknym zielonym kolorze w wyniku rozpuszczonych związków wapnia.

Riwiera Turecka w październiku zaprasza wszystkich, którzy chcą przedłużyć sobie lato.

Chmura tagów

Gościmy

Odwiedza nas 95 gości oraz 0 użytkowników.