Lazarotte

LANZAROTE

Nadesłał Daniel Jabłoński

Lanzarote – to jedna z 7 głównych wysp wchodzących w skład archipelagu Wysp Kanaryjskich, czwarta co do wielkości, leży na wciąż bulgoczącej lawą rozpadlinie. Mimo to, jej surowy krajobraz, w którym najpopularniejszymi roślinami są kolczaste opuncje, a mieszkańcy malują okna i drzwi na zielono by wynagrodzić sobie brak roślinności – potrafi zachwycić.

Lanzarote jest wyjątkowa! Zrodzona z ognia i wody przed milionami lat, wyłania się majestatycznie z Oceanu Atlantyckiego.

Zachwyca egzotyczną urodą wulkanicznych krajobrazów, błękitem nieba, zalanymi słońcem plażami, lazurowym kolorem oceanu i elegancją miejscowego budownictwa. Pełne życia Puerto del Carmen i nieco spokojniejsze Costa Teguise i Playa Blanca, zapraszają. Lanzarote często nazywana jest „wyspą wiecznej wiosny”. Charakteryzuje się bardzo przyjemnym klimatem, określanym jako subtropikalny lub półpustynny. Ciepła i słoneczna pogoda panuje tu w zasadzie przez cały rok, a średnia temperatura kształtuje się w okolicach 22 st. C.

Naprawdę warto odkryć magię Lanzarote, zagłębiając się w spektakularne pejzaże wulkaniczne, które wydają się należeć do odległych światów i gdzie gorąc z wnętrza ziemi wynurza się na powierzchnię. Cudownie jest odprężyć się na spokojnych plażach, popływać w przezroczystej wodzie oraz nacieszyć się niezwykłymi widokami małych wysepek.

Chmura tagów

Gościmy

Odwiedza nas 62 gości oraz 0 użytkowników.