Szkolna zabawa karnawałowa

migające balony                          W karnawale, w karnawale

                          dookoła wielkie bale,

                          Gdy orkiestra pięknie gra,

                          dobry humor każdy ma!

 

                          W karnawale, w karnawale

                          dzieci bawią się wspaniale.

                          W karnawale każdy chce

                          tańczyć, śpiewać, bawić się!

autor wiersza: Zbigniew Dmitroca

Dzieci z Załubic i okolicznych miejscowości również zapragnęły wspaniałej, wesołej zabawy. W sobotę 5 stycznia 2013 r. w Zespole Szkół w Załubicach Starych odbyła się zabawa choinkowo – noworoczna. Gdy wybiła długo wyczekiwana godzina, sala gimnastyczna wypełniła się dziećmi, rodzicami oraz dziadkami.

W imieniu organizatorów, wszystkich zgromadzonych na sali uczestników zabawy oraz zaproszonych gości, powitała Przewodnicząca Rady Rodziców pani Hanna Skrzypczak. Dyrektor szkoły pan Edward Biernacki oraz z-ca Burmistrza UMiG Radzymin pan Andrzej Siarna dziękując za włożony wysiłek w zorganizowanie tak dużego balu życzyli dobrej zabawy. Pani Joanna Surdyk z Rady Rodziców pokrótce zaprezentowała program całej imprezy.

W pierwszej kolejności wystąpił chór dziecięcy, a zaraz potem  młodzież gimnazjalna zaprezentowała bożonarodzeniowe jasełka. Ogromne zainteresowanie wzbudziło pojawienie się na balu  Św. Mikołaja, który przybył do dzieci z workiem pełnym przepysznych cukierków.

 

Dużą niespodzianką był występ laureatki III edycji programu „Mam talent” czternastoletniej licealistki Magdaleny Welc. Z przyjemnością wysłuchaliśmy  kilku utworów w  wykonaniu  tej utalentowanej, ogromnie sympatycznej, młodziutkiej wokalistki.

Strażacy z OSP Załubice zaprezentowali „pokaz mody strażackiej”. Nie wszyscy na szczęście mają okazję oglądać strażaków w akcji, z zainteresowaniem więc  mogliśmy obejrzeć umundurowanie jakiego używają, w zależności od rodzaju zdarzenia.

Do tańca grała muzyczna grupa „Progress”, a w przerwach między tańcami i pląsami dzieci z ochotą brały udział w najróżniejszych  zawodach i konkursach. Przez cały czas trwania imprezy można było posilić się w bufecie, w którym było do wyboru, do koloru mnóstwo pysznych smakołyków, a także zimne napoje i gorące dania.

Dzięki ogromnemu zaangażowaniu  tak dużej grupy rodziców, nauczycieli, pracowników techn. szkoły i wszystkich organizatorów, zabawa była niezwykle udana, przez cały czas panował radosny nastrój, który zachęcał do wspólnej zabawy, to też na długi czas pozostanie w pamięci wszystkich milusińskich.

autor: Elżbieta Bobińska