Koło Emerytów i Rencistów

Z inicjatywy Zarządu Rejonowego Koła Emerytów, Rencistów i Inwalidów w Radzyminie, w marcu 2010 roku, zostało utworzone Koło Nr. 3 w Załubicach, jako filia koła radzymińskiego. Założyło go kilka emerytek, a już na pierwszym spotkaniu, w którym uczestniczyło 18 osób, odbyły się wybory zarządu koła.

Przewodniczącą koła została Bożena Szczepaniak, sekretarzem pani Elżbieta Kowal, a skarbnikiem pani Maria Pyśkiewicz. Od tego momentu nasze grono emerytów powiększyło się i na chwilę obecną liczy 34 osoby. Czynnie uczestniczymy w różnego rodzaju spotkaniach kulturalnych, patriotycznych i rozrywkowych. Bierzemy również udział w wykładach na temat zdrowia i diety seniora. Od początku istnienia mieliśmy możliwość wyjazdu na różnego rodzaju wycieczki krajowe i zagraniczne. Zwiedziliśmy Wrocław, Grunwald, Treblinkę oraz jak dotąd Niemcy, Bułgarię i Słowację.

Emerytura nie musi kojarzyć się z siedzeniem w domu, z nudą i stagnacją. W każdym wieku warto planować i usilnie starać się o realizację tych planów. Zachęcamy emerytów i rencistów, by wstępowali w szeregi kół emeryta. Naprawdę warto w gronie osób w zbliżonym wieku miło spędzić czas.

Kontakt telefoniczny: Bożena Szczepaniak 513294656 lub osobisty: Stare Załubice Nr 11

 

Autor tekstu: Bożena Szczepaniak


 

Chmura tagów

Gościmy

Odwiedza nas 70 gości oraz 0 użytkowników.