Skrót ICE (In Case of Emergency) tzn. „w nagłym wypadku”.

W razie wypadku, służby ratownicze często nie wiedzą z kim się skontaktować w sprawie osoby poszkodowanej. Skrót ICE znany jest przez wszystkich ratowników na całym świecie i pozwala na uzyskanie ważnych informacji o poszkodowanym np. jakie  przyjmuje leki, na co choruje, na jaki lek jest uczulony,  itd.

 Są dwie możliwości, które możemy zastosować:
  1. W książce adresowej telefonu komórkowego – jako kontakt „ICE” wpisuje się numer telefonu wybranej osoby, która udzieli ratownikom wyczerpującej informacji na temat poszkodowanej osoby. Jeżeli chcemy podać więcej takich kontaktów, to zapisujemy je pod hasłem „ICE1”, „ICE2”, „ICE3”  itd.
  2. Karta ICE - podobna do karty bankomatowej, zawiera imię i nazwisko właściciela oraz numery telefonów do trzech osób. Nie zawiera informacji o grupie krwi, bo i tak nie zwalnia ona lekarza z obowiązku przeprowadzenia próby krzyżowej przed transfuzją.

Wydaje się, że najlepszą opcją jest odpowiednie oznaczenie kontaktu w telefonie komórkowym, jednakże nie wszyscy taki telefon posiadają lub telefon może zostać uszkodzony lub zagubiony podczas wypadku.

Karta ICE może być również niezastąpiona w innych sytuacjach np. gdy zagubi się dziecko, gdy ktoś straci przytomność na ulicy albo nie potrafi podać swoich danych osobowych, wtedy bardzo ułatwia kontakt z rodziną takiej osoby.

Dlatego też, najrozsądniej będzie, zastosować obydwie możliwości.

W chwili zagrożenia życia, korzyści wynikające z używania skrótu ICE mogą okazać się nieocenione.

Karty ICE dostępne są w oddziałach PCK w całym kraju, można je również zakupić przez Internet. Koszt takiej karty to wydatek  tylko 5.00,- zł.

Chmura tagów

Gościmy

Odwiedza nas 261 gości oraz 0 użytkowników.