Wewnętrzny głos...

ŚwiatłoGłos wewnętrzny istnieje w człowieku od zawsze. Głos wewnętrzny prowadzi nas ku Miłości, ku kochającej Boskości, ku prawdziwej wolności od świata, jego kłamstw i błędów. Boski głos prowadzi ku wolności od siebie samego, w rejony, gdzie skorumpowany świat nie ma wstępu. Głos wewnętrzny pochodzi z rejonów, gdzie stanowimy jedność z Bogiem. Nie wszyscy świadomi są tych rejonów na co dzień. Aby go uruchomić, niezbędna jest łaska Mistrza, który stworzy warunki wewnętrzne i wesprze na drodze do rozpoznawania i kształcenia go. Głos wewnętrzny manifestuje się jako napływ subtelnych myśli lub cichych słów, dlatego aby go usłyszeć,  niezbędna jest  medytacja i skupienie.

Ze wsłuchania się w siebie i w słodki głos, który mówi, płynie wiele błogosławieństw. Powiększa się otaczający nas spokój, życie zaczyna się inaczej układać i zaczyna się budowanie wewnętrznego zaufania do kochającej Boskości. Pokładanie zaufania w Miłość i Mądrość, pogłębia jeszcze spokój i poczucie radości życia, znika masa problemów i niepewności. I już wiemy, a nie tylko wierzymy, że jest ktoś, kto dba o wszystko, nawet jeśli my sami o to nie dbamy.

Doświadczając opieki kochającego Stwórcy stajemy się bardziej spokojnymi, radosnymi,  pozytywnie myślącymi. Życie otwiera przed nami swą głębię, a my uczymy się jak z niego korzystać, dla siebie i innych. Boskość to bezinteresowna dobroć. Zawsze dostajemy to, co jest nam potrzebne. Posiadanie zaufania upraszcza wiele rzeczy, Bóg nigdy nie staje na drodze dobrym rzeczom, stale kieruje nas na drogi do Miłości. Jego celem jest  nasze szczęście i  przebudzenie do jasnego widzenia Prawdy kim naprawdę jesteśmy.

Zbroją człowieka na drodze duchowej, chroniącą przed wszelkiego rodzaju przeciwnościami, jest zaufanie w Miłość i Mądrość Boską.

Aleksandra


 

Chmura tagów

Gościmy

Odwiedza nas 183 gości oraz 0 użytkowników.