Przesłanie na święta i Nowy 2013 Rok

życzliwośćZwrot do Boskości, to jak spotkanie i rozmowa z przyjacielem. Z takim, którego bardzo kochasz, a którego dawno nie widziałeś. Bardzo cieszysz się z tego spotkania, zagłębiasz się w jego słowa i dajesz czas, aby serca wasze na nowo połączyły się i zrozumiały. Pojawia się miłość i czułość, naturalne oddanie, bo głęboko pragniesz zrobić coś dobrego dla kogoś, kogo bardzo kochasz i cenisz.

Bóg chce być traktowanym jak przyjaciel, którego dawno nie widziałeś. Spróbuj wyobrazić to sobie jak najbardziej plastycznie. Niech pojawi się radość ze spotkania, szczęście towarzyszące zbliżeniu dwóch istot. Rozmawiaj z Bogiem jak z drogim ci przyjacielem, mów miłe, ciepłe słowa. To nic, że na razie nie będziesz słyszał jak ci odpowiada. On cały czas jest i słucha. Pozwól mówić swemu sercu. Każdą pracę spełniaj z myślą o swoim ukochanym przyjacielu. Niech pojawią się dobre odczucia miłości, bliskości, które będą inspiracją w twoim działaniu. Wszystko co robisz, rób z miłości i z miłością. Nie myśl „co będę z tego miał”, spróbuj traktować wszystko co robisz, jako dar dla ukochanego, miłą czynność, która sprawi Mu przyjemność.

Zastanów się nad swoimi relacjami ze światem. Czy są pełne miłości, budujące, wznoszące ciebie i innych? Bóg chce aby wszystko co czynimy przynosiło dobro i wsparcie innym ludziom, zwierzętom, roślinom, ziemi. Bóg chciałby abyśmy żyli w miłości i stali się miłością, darząc jej cudownym promieniowaniem wszystko wokoło. Naszą wewnętrzną naturą jest dawanie, nie branie. Nauczmy się dawać. Bóg cały czas daje, nic nie zostawia dla siebie. Nauczmy się ograniczać nasze pragnienia, a w ich miejsce zaspokajać potrzeby innych. A wszystko to co dajemy innym, traktujmy jako ofiarowanie nie ludziom, ale Bogu. Takie działanie przynosi bliskość, radość i uwalnia od skutków naszych czynów. Kochajmy i wciąż uczmy się miłości do naszego Ojca/Matki, jest to najważniejsze.

 

Zbyt duże zainteresowanie światem, który ma nam coraz mniej do zaoferowania, nie jest właściwe. Spójrz jak niewiele nam daje, przynosi tylko zamęt myślowy, wzbudza niepokoje i wewnętrzny rozdźwięk. Zwrot ku kochającemu Stwórcy, uczyni nasze życie i życie naszych bliskich pełniejsze, piękniejsze i bogatsze. Mądrość i Miłość potrafi zająć się wszystkim, staniemy się tego bardziej świadomi, zwracając się do Boga w naszych sercach z miłością i cichą modlitwą z prośbą o możliwość powrotu do Niego. Nigdy nie powinniśmy wątpić, że to co nas w życiu spotyka, konieczne jest dla naszego rozwoju i że nie możemy tego uniknąć. A bez interwencji Boga, nasze sprawy mogłyby wyglądać znacznie gorzej. I jeśli spotykają nas trudne chwile wskutek działań innych ludzi, choć dziś zazwyczaj tego nie rozumiemy, to stanowią one kolejny krok naprzód. Jest to zazwyczaj spłata naszych zaszłości wobec innych, pochodzących z przeszłych żywotów obarczonych złem, nienawiścią i wieloma negatywnymi czynami.

Bóg jest w sercu każdego człowieka, zwracajmy się więc do innych z miłością i łagodnością. Uśmiechajmy się, uśmiech pozwala łatwo przejść ponad wieloma przeszkodami. Uczmy się wdzięczności za wszystko co nas spotyka i starajmy się znaleźć we wszystkim pozytywny aspekt. Nie traćmy wiary i zaufania, zawsze kierujmy swe myśli ku Miłości. Kochajmy Stwórcę, który jest Miłością, On kocha wszystkich bez wyjątku.

 kwiat                        

                            Każde życie, nawet najmniej znaczące dla ludzi,

                                 ma wieczną wartość przed oczami Boga.

                                    Każde życie określa się i wartościuje

                                    poprzez wewnętrzny kształt miłości.

                                     Powiedz mi, jaka jest twoja miłość,

                                               a powiem ci kim jesteś.

 

 Aleksandra


 

Chmura tagów

Gościmy

Odwiedza nas 168 gości oraz 0 użytkowników.