POGODA

OSTATNIO DODANE

Centrum Dializacyjne w Wołominie

HerbCentrum Dializacyjne oficjalnie otwarte!

27 marca 2015 r. miało miejsce oficjalne otwarcie Centrum Dializacyjnego w Wołominie. Budowa rozpoczęta we wrześniu 2012 roku doczekała się szczęśliwego finału.

Uroczystość zgromadziła kilkadziesiąt osób: przedstawicieli pracowników szpitala, władz samorządowych oraz mediów. Gości przywitał Pan Andrzej Gruza, dyrektor Szpitala Powiatowego w Wołominie, który wspólnie z Panem Tomaszem Borońskim, zastępcą dyrektora ds. administracyjno-eksploatacyjnych przypomniał historię budowy nowoczesnej Stacji Dializ. Inwestycja ze względu na wysoki koszt podzielona została na trzy etapy, tak aby główny inwestor –Starostwo Powiatowe, mogło udźwignąć jej ciężar. Ostatecznie budowa wraz z wyposażeniem kosztowała 8,7 mln złotych (7,6 mln zł z budżetu Powiatu Wołomińskiego)

Pan Przemysław Wierzbicki, ordynator oddziału Chorób Wewnętrznych i Nefrologii przedstawił możliwości nowej placówki oraz jej obszar działania (zakres terytorialny zabezpieczenia), który znacznie wykracza poza granice Powiatu Wołomińskiego. Wynika to z tego, że jak podkreślił ordynator Wierzbicki szpital jest przygotowany lokalowo, sprzętowo i kadrowo. Zaznaczył, że wołomiński Szpital oferuje kompleksowy zakres usług dla pacjenta oddziału nefrologii, co jest obecnie preferowane przez Narodowy Fundusz Zdrowia.

Głos zabrała również Pani Urszula Starużyk, zastępca dyrektora ds. pielęgniarstwa, która zwróciła na skomplikowane relacje szpitala z NFZ-em – nasza placówka ma jeden z najniższych kontraktów w przeliczeniu na jednego mieszkańca.

Ostatnie słowo należało do dwóch Starostów: Pana Piotra Uścińskiego, który rozpoczął budowę Centrum oraz Pana Kazimierza Rakowskiego, za którego kadencji Centrum zostało oficjalnie otwarte.

Na koniec dyrektor Gruza zaprosił gości do zwiedzenia Centrum Dializacyjnego, które imponuje zarówno nowoczesnością jak i wielkością. Lekarze są w stanie przyjąć jednocześnie ponad 30 pacjentów, w nowoczesnych, komfortowych salach.

Źródło: Starostwo Powiatowe w Wołominie


 

↓ Wejdź, Poczytaj ↓

↓ Wejdź, Poczytaj ↓

gadowski

michalkiewicz

Tymiski

e-book

ABC JOW

Chmura tagów

Gościmy

Odwiedza nas 254 gości oraz 0 użytkowników.