POGODA

OSTATNIO DODANE

Festiwal Sołectw

V Jubileuszowy Festiwal  Aktywności Społecznej i Kulturalnej Sołectw, który odbył się w minioną sobotę 6 września w Starych Załubicach należy uznać za wyjątkowo udany. Gospodarzem tegorocznej edycji Festiwalu była gmina Radzymin wraz z laureatem IV Festiwalu - sołectwem Wolica. Wspaniała, słoneczna pogoda sprowadziła na tą plenerową imprezę tłumy gości. Pięknie ubrane Słowianki podjechały przed scenę na ogromnych, lśniących maszynach i utworem „My Słowianie” zainaugurowany został Jubileuszowy V Festiwal Sołectw.

Prezes LGD Pan Edward Trojanowski, burmistrz Radzymina Pan Zbigniew Piotrowski oraz sołtys Wolicy Pani Katarzyna Stokowska przywitali wystawców,  uczestników  i wszystkich  zaproszonych gości. Wzorem ubiegłych lat, do rywalizacji przystąpiło 7 sołectw z 7 gmin zrzeszonych w Lokalnej Grupie Działania Związku Stowarzyszeń „Partnerstwo Zalewu Zegrzyńskiego”. Patronat honorowy nad Festiwalem sprawuje Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi Marek Sawicki.

Wszystkie sołectwa prezentując z ogromnym pietyzmem swoje stoiska, kulinaria, wyroby rękodzielnicze, historię, ciekawych ludzi, tradycje swoich miejscowości, liczyły na zajęcie pierwszych miejsc. I nie ma się co dziwić, trud i serce włożone w ten ogrom pracy i starań, by stanąć na wysokości zadania i nie zawieść pokładanych nadziei - to cel każdego uczestnika biorącego udział w zmaganiach. A przyznać trzeba, że poziom wszystkich prezentacji jest wysoki i łatwo da się zauważyć tendencję wzrostową! Niestety, wszystkich w jednakowym stopniu zadowolić się nie da.

W tym roku zwycięstwo przypadło sołectwu Jadwisin należące do gminy Serock. Okazali się najlepsi w kat. prezentacja stoiska, również najwyższą notę zdobyli za przygotowane potrawy i wyroby kulinarne. Występ sceniczny kapituła oceniła na drugie miejsce. Sołectwo Jadwisin zdobywając nagrodę Grand Prix wraz z gminą Serock będzie współgospodarzem przyszłorocznej edycji festiwalu.

Najlepsza na scenie okazała się Jabłonna, zdobywając I miejsce w kat. występ sceniczny. II miejsce w kategorii smaki, zdobyła Wólka Radzymińska reprezentująca gminę Nieporęt. Również II miejsce , ale w kategorii prezentacja stoiska zajął Krubin, przedstawiciel gminy Wieliszew. Najwięcej głosów od uczestników i gości festiwalu zdobyło sołectwo Stare Załubice,  zdobywając tym samym nagrodę publiczności. Oryginalnie zaprezentowane stoisko i przepyszne przygotowane potrawy, wiem co mówię – próbowałam, przełożyło się na taki właśnie wynik głosowania.

Z racji jubileuszowego wydania Festiwalu po części oficjalnej organizatorzy zaprosili wszystkich chętnych do wspólnej zabawy w rytmach dyskotekowych utworów.  Zabawa trwała do późnych godzin nocnych. Sami możecie Państwo ocenić jak wesoło, pysznie i kolorowo było tego dnia, zapraszamy do obejrzenia zdjęć z przebiegu V Festiwalu.

Autor: Elżbieta Bobińska

Autorzy zdjęć: Krzysztof Pelwecki, Ewa Jabłońska, Grzegorz Racki, Elżbieta Bobińska 

Materiał filmowy: Krzysztof Pelwecki, Grzegorz Racki, Elżbieta Bobińska


 

↓ Wejdź, Poczytaj ↓

↓ Wejdź, Poczytaj ↓

gadowski

michalkiewicz

Tymiski

e-book

ABC JOW

Chmura tagów

Gościmy

Odwiedza nas 277 gości oraz 0 użytkowników.