POGODA

OSTATNIO DODANE

Wieczór melodii cygańskich

plakatZapraszamy na Melodie Cygańskie w wykonaniu bliźniaczek Rajfer z Izraela. Występ odbędzie się 25 września 2014 roku o godz. 18.30 w Miejskiej Sali Koncertowej w Radzyminie ul. Konstytucji 3 Maja 15. Wstęp wolny!

Czesława i Zofia Rajfer to Duet wokalno – taneczny. Siostry (bliźniaczki) urodziły się w Polsce, od 1990 roku mieszkają w Izraelu. Karierę artystyczną rozpoczęły w studio piosenkarskim przy Telewizji Katowice w wieku 15 lat. Występowały jako solistki zespołu "Śląsk", przez wiele lat były solistkami zespołu cygańskiego ROMA, odnosząc sukcesy w wielu krajach świata. Pracowały również w Teatrze Żydowskim w Warszawie. Koncertowały niemal na wszystkich kontynentach, reprezentowały Izrael w konkursie Eurowizji, występowały w Paryskiej "Olimpii". Nagrały wiele programów rozrywkowych dla telewizji izraelskiej oraz polskiej. Występowały wielokrotnie w Polsce - najczęściej na festiwalu "Warszawa Singera".

Obecnie są jednymi z najpopularniejszych wokalistek wykonujących piosenki żydowskie w wielu krajach na świecie, a szczególnie w Izraelu. Są następczyniami znanego duetu sióstr Barry. Nagrały wiele płyt. Wykonują piosenki w języku jidisz, hebrajskim, cygańskim, rosyjskim oraz polskim. Podczas koncertu będzie można nabyć najnowsze płyty sióstr Rajfer.

Autor informacji:  Mirosław Jusiński

Dyrektor ROKiS


 

↓ Wejdź, Poczytaj ↓

↓ Wejdź, Poczytaj ↓

gadowski

michalkiewicz

Tymiski

e-book

ABC JOW

Chmura tagów

Gościmy

Odwiedza nas 267 gości oraz 0 użytkowników.